Eesti hobune

 Põhja-metsahobuste rühma kuuluv eesti hobune on iidne tõug, mille päritolu kohta puuduvad täpsed andmed. Kõige vanemad kirjalikud andmed eesti hobuse kohta pärinevad XI sajandist. 

Siinsed söötmis- ja pidamistingimused ning karm looduslik valik muutsid eesti hobuse vähenõudlikuks, vastupidavaks ja kasvult väikeseks. Värvuselt on keskmiselt veerand neist kõrvid, vähem leidub raudjaid ja punaseid, musti, halle, kollaseid ja võike. Aborigeense tunnusena on eesti hobusel tume vööt seljal (hiirjas) ja laudjal, serebroidsed märgised jalgadel.

Eesti hobuse iseloom on elav, aga rahulik, elurõõmus ja asjalik. Ta on universaalne väikehobune, keda saab kasutada nii laste ratsahobuse kui ka pere- ning turismihobusena.

Eesti hobune on kantud ohustatud loomatõugude loetellu ning ÜRO FAO maailma ohustatud tõugude nimekirja. Vaata rohkem: Eesti Hobuse Kaitse Ühing ja EHKAS, EHS.

Männisalu esimene hobune oli Tihuse talu vana turismihobune Aami 3571E. Puuslaki (hobuse astma) tõttu ei olnud temast enam turistide vedamisel asja ja nii sai Elo ta 2001. aastal endale. Aamile mõjusid mereäärsed karjamaad hästi ja ta elas veel pika elu, tuues ilmale 6 täkkvarssa. Aami endise omaniku Kivisoo Martini näpunäidete järgi tegi Elo oma esimesed sammud hobumajanduse vallas.
 
Praegu kasvab Männisalus pidevalt 12-16 hobust. Treenime ja kasvatame hobuseid vastavalt harmoonilisele hobukäsitlusele ja püüame neile tagada võimalikult hobusõbralikud elamistingimused. Meie talus kasvanud hobused on nutikad ja rahuliku meelega, uudishimulikud ja usaldavad inimest. Neil on karjas arenenud head sotsiaalsed oskused. Suured alad võimaldavad lihastikul ja luustikul korralikult välja areneda ning samas annab koormust ajutegevusele – hea kogemusepagas kogu eluks.
 
Kui soovid osta omale hobust, siis vaata meie müügis olevaid hobuseid, ehk leiad omale sõbra just meie karjast!
 
2024. aasta kevadel avasime pisikese ratsakooli, kus pakume erinevaid hobuteenuseid huvilistele.